Psí hotel Praha, salon a služby Mája

Psí Hotel

Hotel pro psy

Chovatelská stanice Maltézáků

Psí služby

Výcvik psů
hl.stránka    ceník
+ 420 776 190 445
+ 420 602 190 445
+ 420 775 577 647

zvolte jazyk: čeština  choose language: English  zvolte jazyk: Русский язык
 
psi sluzby

psi.sluzby

psi.sluzby

Psí Hotel Praha

eShop pro psy

Hotel pro psy

Hotel pro psy

Psí lázně Praha

Psí lazně

Psí salon Praha

Psí salon

Psí porody

Psí porod

Psí salon doma

Psí salon doma

Kurzy stříhání

Kurzy stříhání

Krytí feneček

Krytí feneček

Psí školka

Psí školka

O našich pejscích


encyklopedické informace

 

Maltézský psík "Maltézáček"

Pravděpodobně se jedná o pejska původem z ostrova Melitta (Melita) na Sicílii, byť Mezinárodní kynologická federace ustanovila ostrovní stát Malta za oficiální zemi původu. Charakteristickým rysem Maltézáčka je čistě bílá barva srsti (připouští se slabě citrónové zbarvení), která by měla být dle standardů dlouhá "až na zem" (ostříhaný psík nemůže na výstavy). Takto dlouhá srst nesmí bránit v pohybu a musí být rovná a neměla by se kroutit.
   Psíci jsou velice inteligentní a učenlivý, proto základní povely zvládají velmi rychle. Maltézský psík je dlouhý od 20 do 25cm, váží mezi 2-3kg, bývá velmi čistotný, což z něj činí ideálního přítele do bytu, ale nesmíte zapomínat na jeho živost a zápal pro hru. Bývá velice citově spjatý se svým pánem, a protože jeho další vlastností je nebojácnost, může reagovat na cizí "méně laskavě".
zdroj: planetazvirat.cz

Čínský chocholatý pes "Naháč"

Plemeno čínský chocholatý pes se pravděpodobně vyvinulo z Afrického bezsrstého psa, z něhož čínští chovatelé vyšlechtili psa menšího tělesného rámce. Tento štíhlý, elegantní, živý a v pohybu půvabný pes má měkkou, teplou a hebkou kůži. Osrstění najdeme pouze na hlavě (jako chocholku), na dolních 2/3 ocasu a na tlapkách (jako ponožky). Osrstění čínští naháči (pufíci nebo také labutěnky) mají celý povrch těla porostlý měkkou, středně dlouhou srstí. Uši jsou velké a vztyčené, u labutěnek mohou být i klopené. Tato jemná stvoření jsou robustnější než se zdají, milují slunce a také se rychle opalují, mohou se ale i spálit. Je proto vhodné natřít případně opalovacím krémem. Mají rádi i sníh, v zimě však potřebují více krmení ke zvýšení tělesné teploty.
   Čínští chocholatí psi jsou charakterističtí : uši jsou nízko nasazené, velké a vztyčené, mohou být holé nebo lemované srstí ("třásněmi"). Na temeni mu vyrůstá charakteristická chocholka. Má dlouhý štíhlý krk, vysoko nesený, který mu dodává ušlechtilý výraz. Čínský chocholatý pes má středně dlouhé pružné tělo, hluboký hrudník a rovný hřbet. Ocas je vysoko nasazený, při chůzi nesený vzhůru, ke konci se zužuje a zdobí jej dlouhý chochol. Přední končetiny jsou dlouhé a štíhlé, zadní jsou postavené daleko od sebe. Má tzv. zaječí tlapky, úzké a dlouhé s "ponožkami" tvořenými dlouhou srstí.
zdroj: hafici.cz


Argentinská Doga

Argentinské Doga je jako plemeno uznáno Mezinárodní kynologickou federací až od roku 1973, přičemž v zemi původu byla šlechtěna pro účely lovu. Charakteristickým rysem Argentinské Dogy je její bílá krátká srst, dlouhé nohy a štíhlý trup. Psy tohoto plemene jsou rychlí a vytrvalí, inteligentní, nebojácní, sebevědomí, přátelští k lidem, ale ostřejší na cizí psy.

Pokud je tento pes správně veden a cvičen, jedná se velmi příjemného společníka a ochránce. Se správnou a citlivou výchovu je nutné začít již od štěněte.
zdroj: dogoargentino.cz


Kontakt

Psí Služby Mája
Hana Lonková
Libčická č. 188, Úholičky
252 64 Praha Západ

+ 420 776 190 445
+ 420 602 190 445

www.psisluzbymaja.cz
info(a)psisluzbymaja.cz
psí služby